Keski-Suomen tulevaisuusryhmä

 

Keski-Suomen  tulevaisuusryhmä vastaa Keski-Suomen alueellisen ennakointiprosessin vetämisestä ja kehittämistyöstä. Ryhmän tehtävänä on pitää huoli siitä, että Keski-Suomi keskustelee tulevaisuudesta monipuolisesti ja laadullisesti, tietyllä säännönmukaisuudella ja on mukana alueen ulkopuolisissa verkostoissa.

Ryhmän kokoonpano:

Pasi Back, Sisä-Suomen poliisilaitos, pasi.back[at]poliisi.fi
Lea Goyal, Keski-Suomen ELY-keskus, lea.goyal[at]ely-keskus.fi
Anne Hakala, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, anne.hakala[at]jamk.fi
Eija Heinonen, Keski-Suomen ELY-keskus, eija.heinonen[at]ely-keskus.fi
Hannu Ikonen, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, hannu.ikonen[at]jamk.fi
Mari Ikonen, Jyväskylän yliopisto, mari.ikonen[at]jyu.fi
Anna-Liisa Juurinen, Jämsek Oy, Anna-Liisa Juurinen[at]jamsek.fi
Ronja Karkinen, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta, ronja.karkinen[at]hallitus.jyy.fi
Anu Laasanen, Sovatek-säätiö, anu.laasanen[at]sovatek.fi
Ilari Lampinen, Jyväskylän ammattikorkeakoulun opiskelijakunta, ilari[at]stiimi.fi
Pirkko Melville, Jyväskylän kaupunki, pirkko.melville[at]jkl.fi
Kirsi Mukkala (siht.), Keski-Suomen liitto, kirsi.mukkala[at]keskisuomi.fi
Tarja Naskila, Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto, tarja.naskila[at]poke.fi
Kari Pirinen (pj), Keski-Suomen liitto, kari.pirinen[at]keskisuomi.fi
Jarkko Pirkkalainen, Jyväskylän yliopisto, jarkko.pirkkalainen[at]jyu.fi
Jaakko Routavaara, Keski-Suomen TE-toimisto, jaakko.routavaara[at]te-toimisto.fi
Merja Salminen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, merja.salminen[at]jao.fi
Petri Salminen ja Jorma Nieminen, yrittäjien edustajat, petri.salminen[at]salminen-tikka.fi, jorma.nieminen[at]aloha.fi
Henry Sivusuo, Suomen Ilmavoimat, henry.sivusuo[at]mil.fi
Anu Tokila, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, anu.tokila[at]jao.fi
Teemu Vasama, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta, pj[at]hallitus.jyy.fi
Pekka Vepsäläinen, Jykes Oy, pekka.vepsalainen[at]jykes.fi

 

Kokousmuistiot

2017

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 28.4.2017

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 17.3.2017

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 20.2.2017

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 23.1.2017

2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 14.12.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 21.11.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 28.10.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 5.9.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 19.8.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 17.6.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 13.4.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 22.3.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 15.2.2016

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 14.1.2016

2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 14.12.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 9.11.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 19.10.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 16.9.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 28.8.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 1.6.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 18.5.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 27.4.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 16.3.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 18.2.2015

Tulevaisuusryhmän kokousmuistio 21.1.2015