Keski-Suomen tulevaisuusryhmä

 

Keski-Suomen  tulevaisuusryhmä vastaa Keski-Suomen alueellisen ennakointiprosessin vetämisestä ja kehittämistyöstä. Ryhmän tehtävänä on pitää huoli siitä, että Keski-Suomi keskustelee tulevaisuudesta monipuolisesti ja laadullisesti, tietyllä säännönmukaisuudella ja on mukana alueen ulkopuolisissa ennakointiverkostoissa.

Ryhmän kokoonpano:

Pasi Back, Sisä-Suomen poliisilaitos, pasi.back[at]poliisi.fi
Lea Goyal, Keski-Suomen ELY-keskus, lea.goyal[at]ely-keskus.fi
Joonas Haggren, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta, joonas.haggren[at]hallitus.jyy.fi
Anne Hakala, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, anne.hakala[at]jamk.fi
Eija Heinonen, Keski-Suomen ELY-keskus, eija.heinonen[at]ely-keskus.fi
Hannu Ikonen, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, hannu.ikonen[at]jamk.fi
Mari Ikonen, Jyväskylän yliopisto, mari.ikonen[at]jyu.fi
Anna-Liisa Juurinen, Jämsek Oy, Anna-Liisa Juurinen[at]jamsek.fi
Ronja Karkinen, Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunta, ronja.karkinen[at]hallitus.jyy.fi
Anu Laasanen, Suomen Henkilöstöasiantuntijat Oy, anu.laasanen[at]sutuas.fi
Pirkko Melville, Jyväskylän kaupunki, pirkko.melville[at]jkl.fi
Kirsi Mukkala (siht.), Keski-Suomen liitto, kirsi.mukkala[at]keskisuomi.fi
Pirjo Mustonen, Keski-Suomen sairaanhoitopiiri, pirjo.mustonen[at]ksshp.fi
Hannu Mähönen, Keski-Suomen Kiinteistöyhdistys ry, hannu.mahonen[at]keski-suomenkiinteistoyhdistys.fi
Tarja Naskila, Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto, tarja.naskila[at]poke.fi
Kari Pirinen (pj), Keski-Suomen liitto, kari.pirinen[at]keskisuomi.fi
Jarkko Pirkkalainen, Jyväskylän yliopisto, jarkko.pirkkalainen[at]jyu.fi
Jaakko Routavaara, Keski-Suomen TE-toimisto, jaakko.routavaara[at]te-toimisto.fi
Merja Salminen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, merja.salminen[at]jao.fi
Petri Salminen ja Jorma Nieminen, yrittäjien edustajat, petri.salminen[at]salminen-tikka.fi, jorma.nieminen[at]aloha.fi
Anu Tokila, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, anu.tokila[at]jao.fi

Tulevaisuusryhmä kokoontuu kuukausittain. Kokousmuistion saa luettavaksi pyydettäessä, kirsi.mukkala[at]keskisuomi.fi.